Reggeli rosszullétek kínoznak?
Nem tagadjuk, hogy a hányinger, hányás – akármi okozza is – mindenkinek rossz érzés. A várandós kismamáknak viszont különösen az, ugyanis ők nem csak testileg érzik rosszul magukat, hanem lelkileg is. Hogy miért?
A legtermészetesebb, hogy azon aggódnak, vajon jut-e elég tápanyag fejlődő kisbabájukhoz. Ettől szerencsére nem kell tartani, hiszen a baba a 9 hónap alatt elég tápanyagot vesz magához akkor is, ha a várandósság során hányással küzdesz.
Ha Te is kínlódsz a reggeli (vagy akár 24 órás) rosszullétektől, olvasd végig cikkünket! Szuper ötleteket adunk a hányinger elűzésére.
Az első jó hírünk az, hogy a 14. hét után általában búcsút intenek nekünk a reggeli rosszullétek, de hogy addig is könnyebb legyen elviselni, íme néhány tutibiztos tipp:
Egyél korán!
Amint felébredsz, rögtön kapj be egy-két (lehetőség szerint teljes kiőrlésű) kekszet! Így nem üres gyomorral indítod a napot, ami segít megelőzni a rosszullétet.
Sok fehérje
A cél egy olyan étrend legyen, amely nagyon sok fehérjét, és kevés szénhidrátot, illetve zsíros ételt tartalmaz.
Étvágytalanság
Ha nincs olyan étel, amit szívesen ennél, főzz egy adag húslevest. Azzal biztosítod a folyadék-, és kalória bevitelt egyaránt. A hideg ételek jelentenek még megoldást az étvágytalanságra. A fagyasztott gyümölcsök ízletesek, nem terhelik a gyomrod és egészségesek!
Sokszor keveset!
Ha naponta 5-6-szor eszel kis adagokat, sosem lesz teljesen üres a gyomrod. Ezen kívül pedig a hízást is elkerülheted ezzel a módszerrel.
Ha kipróbáltad minden tippünket, de egyik sem segített rajtad, akkor nincs más hátra, látogass el orvosodhoz, és kérd meg, hogy írjon fel Neked olyan gyógyszert a rosszullétek ellen, amit kismamák is szedhetnek.
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
A sikeres emberek egy helytelen irányba tett lépést értékes tapasztalatként élnek meg, míg a sikertelenek a rossz irányt kudarcként fogják fel.